Свято Покрови

14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови. Від часів Хрещення Київської Русі і до наших днів свято Покрови Пресвятої Богородиці духовно об’єднувало наш народ, живило його вірою у заступництво.

Для козаків свято Покрови було найбільшим і най значущим святом. У цей день у козаків відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що Свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородиця вважали своєю заступницею і покровителькою. Саме тому в Україні свято отримало другу назву – Козацька Покрова і відзначається ще й як День українського козацтва.

Саме 14 жовтня учні нашої школи відвідали свято «Благословенна, Покрово, будь!», яке відбулося у районному Будинку культури. Дітей та всіх присутніх привітали голова Полтавської районної державної адміністрації В.І. Павленко та голова Полтавської районної ради В.І. Степенко. Своє чарівне мистецтво дарували присутнім художні колективи району та м. Полтави. Веселе святкування продовжилося на гостинному подвір’ї районного Будинку культури, де усіх бажаючих пригощали смачними галушками та варениками. Для малих «козачат» проводилися цікаві змагання.

Опубліковано у вітаємо, різне. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>