Пам’ятка для батьків «Зробимо життя дітей безпечніше!»

Полтавський РВ УМВС нагадує:

16 травня президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування у нічний час».

  • Нові правила стосуються не лише кафе, барів та дискотек, але й будь-яких розважальних центрів, крім закладів культури – до них віднесені кінотеатри, театри та філармонії.
  • Відтепер на законодавчому рівні запроваджені обмеження для неповнолітніх: дітям віком до 16 років з 22:00 до 06:00 години ЗАБОРОНЕНО перебувати у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування без присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини.
  • Власники зазначених закладів та уповноважені ними особи мають право у нічний період вимагати у клієнтів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.
  • У разі виявлення дітей до 16 років у нічний час у розважальних закладах без супроводу батьків або законних представників власники інформують правоохоронні органи.
  • Працівники міліції встановлюють особу неповнолітнього, його адресу проживання, телефон, дані про батьків. Якщо місцезнаходження останніх встановити неможливо, підлітка доставляють в спеціалізований заклад.
  • Відносно батьків дитини складається адміністративний протокол за статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей)
  • Власникам закладів, які «закривають очі» на знаходження неповнолітнього у їх установах загрожує штраф у розмірі від 340 до 850 грн. У разі повторного порушення протягом року штраф збільшується: від 850 до 1,7 тис. грн..
  • Нагадуємо номери телефонів Полтавського РВ, за якими Ви маєте можливість повідомляти інформацію щодо незаконного перебування неповнолітніх у розважальних закладах у нічний час: (0532) 56-12-64, 59-44-81 або 102.

Шановні батьки! Контролюйте місце перебування своїх дітей у нічний час! Це – не прохання, це – ЗАКОН!

Опубліковано у різне. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>